Eduskuntavaalit

09:21

EDUSKUNTAVAALIEHDOKKAAT EHDOKASLISTALLE:

(Nimi, ikä (vaalipäivänä), ammatti, paikkakunta)

Sinikka Alenius, 66
Sosionomi, Pori
sinikka.alenius@pori.fi
044 321 6681

Marko Iltanen, 39
Pääluottamusmies, Eurajoki
marko.iltanen@oras.com
050 554 1889

Krista Kiuru, 44
Kansanedustaja, Pori
krista.kiuru@eduskunta.fi
050 512 2935

Neea Kähkönen, 24
Yhteisöpedagogi, Pori
neeakahkonen@hotmail.com
0400 784 194

Kalle Leppikorpi, 36
Kaupunginhallituksen pj., Rauma
kalle.leppikorpi@raumankh.fi
044 793 3004

Jyrki Levonen, 61
Pääluottamusmies, Pori
jyrki.levonen@luvata.com
040 543 4321

Mika Nurmi, 52
Kirvesmies, Eurajoki
mika.nurmi@eurajoki.fi
044 312 4418

Anne Paavilainen, 34
Toimitsija, Harjavalta
anne.paavilainen@harjavalta.fi
0400 754 7884

Ari Reunanen, 34
Projektipäällikkö, Eura
reunanen.ari@gmail.com
050 538 2857

Kristiina Salonen, 41
Kansanedustaja, Rauma
kristiina.salonen@eduskunta.fi
050 512 0010

Markku Tanttinen, 76
Paperiteknikko, Pori
markku.tanttinen@dnainternet.net
0400 590 439

Marika Uimaluoto, 43
Lähihoitaja, Merikarvia
marikauimaluoto@hotmail.com
0400 515 547

Heidi Viljanen, 38
Päihdekuntoutuslaitoksen johtaja, Kankaanpää
heidi.viljanen@kankaanpaa.fi
044 730 8814

Antti Vuolanne, 52
Opettaja, Pori
antti.vuolanne@gmail.com
050 5050 949